FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

trt 6

palavra

yillar suren buyuk tartismalardan sonra trt nin boyle bir adim atabilmis olmasi bence cok sevindirici

hem ulkemizde yasayan ,bizim egitimdeki beceriksizligimiz yuzunden turkceyi ya hic ogrenememis veya cok az ogrenmis insanlarimizin tv izleme ihtiyacini karsilamasi

hem irak,suriye ve iranda yasayan kurtce konusan insanlara bir cok mevzuda resmi tezlerimizi daha rahat anlatabilmemiz icin cok iyi bir firsat oldu.

emegi gecen herkese tesekkur ediyorum

insallah hayirlara vesile olur.
cavbela
palavra wrote:

yillar suren buyuk tartismalardan sonra trt nin boyle bir adim atabilmis olmasi bence cok sevindirici

hem ulkemizde yasayan ,bizim egitimdeki beceriksizligimiz yuzunden turkceyi ya hic ogrenememis veya cok az ogrenmis insanlarimizin tv izleme ihtiyacini karsilamasi

hem irak,suriye ve iranda yasayan kurtce konusan insanlara bir cok mevzuda resmi tezlerimizi daha rahat anlatabilmemiz icin cok iyi bir firsat oldu.

emegi gecen herkese tesekkur ediyorum

insallah hayirlara vesile olur.

zaten amaç resmi ideolojiyi daha fazla yaymak. barışa bi katkısının olacağını düşünmüyorum. ama yinede kürt diye bi olgunun var olduğunu kürtçe diye bir dilin var olduğunun kabullenişi açısından olumlu bir adım.

ama umduğum tartışma ortamını yarattığını pek söyleyemem. büyük bi gürültü kopmasını beklerken çok sakin karşılandı...
tufansaba
keşke olmasaydı...

kanalla başladılar şimdi derslerede el attırmaya çalışıyorlar ondan sonra kamu derken böyle zincirleme devam etmez umarım Confused
BURAK_X

Laughing
bobiler.org
darkeagle
BURAK_X wrote:

Laughing
bobiler.org

KRT de olur yakında...
tufansaba
olur olur daha doğrusu olacak Mad
RosenCruz
bence gereksiz oldu...özel sektöre bırakılmalıydı izin verilerek..
locoom
ozel sektor mumkun degil arkadas direkt devlet denetiminde olması iyi... ozele verirsen roj tv yi turkiyeye cagır olsun bitsin...
Garga
BURAK_X wrote:

Laughing
bobiler.org

Bu süper ya Smile Sevdim bunu :9
maeglin20
Göktürkçe Kanal neden yok ? Hala Göktürkçe konuşan bir topluluk bulunuyor Türkiye'de. Neden izleyemiyoruz ? Neden sokakta Göktürkçe konuşamıyorum ?
locoom
maeglin20 wrote:
Göktürkçe Kanal neden yok ? Hala Göktürkçe konuşan bir topluluk bulunuyor Türkiye'de. Neden izleyemiyoruz ? Neden sokakta Göktürkçe konuşamıyorum ?

aslında biliyorsan konusabilirsin o dili Smile turkiye cumhuriyetinin resmi dili turkce Smile resmi yazısmaları yeni turkce ile yaptıktan sonra sokakta konusulan dil kimseyi alakadar etmez.. bu surec herkesin olaganustu dikkatli olması gereken bi surec verilecek yanlıs tepkiler yıllar sonrasını etkileyebilir unutmayalım..
RosenCruz
locoom wrote:
ozel sektor mumkun degil arkadas direkt devlet denetiminde olması iyi... ozele verirsen roj tv yi turkiyeye cagır olsun bitsin...

RTUK diye bir kurum var..yamuk yaparlarsa kapatırsın mahkemeye veririsin...trt ye kaç paraya patladı bu proje??trilyonlara....o trilyonlar benim vergimle çıkıyor.o ensesi kalın kürt kökenli işadamları açsalardı kanallarını biraz para harcayıp????
locoom
RosenCruz wrote:
locoom wrote:

RTUK diye bir kurum var..yamuk yaparlarsa kapatırsın mahkemeye veririsin...trt ye kaç paraya patladı bu proje??trilyonlara....o trilyonlar benim vergimle çıkıyor.o ensesi kalın kürt kökenli işadamları açsalardı kanallarını biraz para harcayıp????

o trilyonlar bunca yıldır yapılan askeri harcamaları bitirebilirse eger torunlarımız borcla dogmak zorunda kalmıcak belki...
bir zamanlar beraber savundugumuz bu topraklar uzerinde bunun gibi sacma sebeplerden dolayı kavga etmemiz icin kac trilyon harcandı usa tarafından acaba....
cavbela
RosenCruz wrote:
locoom wrote:

arkadaşlar hep türk tarafından bakıyoruz, bu ülkede kürtlerde var onlarda vergi veriyor.
maeglin20
cavbela wrote:
RosenCruz wrote:
locoom wrote:

arkadaşlar hep türk tarafından bakıyoruz, bu ülkede kürtlerde var onlarda vergi veriyor.

Emin misin ? Eleman elektriği kaçak kullanıyor, faturasını bizlerden kesiyor TEDAŞ. İyi Kürt-Kötü Kürt diyerek ayırma, Kürt Kürttür..
cavbela
kaçak elektrik konusunda hasan balıkçının hayatını araştırmanı öneririm, kimlerin parasını ödediğimizi ozaman görürsün.

sen şimdi bu laflarının ardından kürtlere bölücü dersin, ama sen şuan bölücülük yapıyorsun. insanları farklı görerek, ötekileştirerek biyere varamazyız, birbirimizi dinleyip, farklılıklarımız anlayıp saygı duymamız gerekiyor, bu şekilde giderse dağlarda çok insanımız ölmeye devam eder.

trt 6 konusunda fikrimi söylememiştim, bence trt 6 kürtlerin asimile edilip, sisteme kazandırılması projesinin bir diğer parçası,