FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Windows XP Yaşıyor!

BURAK_X
Quote:

Aslında Windows XP'nin satışta kalacağı süre ilk defa uzatılmıyor. Microsoft ilk olarak Windows XP'yi Şubat 2008'e kadar satışta tutacağını açıklamıştı. Eylül 2007'de ise bu süreyi Haziran 2008'e kadar uzatmıştı. Nisan 2008'de yaptığı açıklamayla süre 4 ay daha uzatmıştı. Ardından süre 7 ay daha uzatılarak Ocak 2009'a çekildi. Ve XP'den bir türlü vazgeçemeyen Microsoft, şimdi de popüler işletim sisteminin ömrüne 4 ay daha ekleyerek son satış tarihinin 30 Mayıs 2009 olacağını açıkladı.

Bu süre uzatmalarının başlıca sebebi, PC üreticilerinin uygun fiyatla sattıkları bilgisayarların Vista çalıştırabilecek donanım gereksinimlerini sağlayamaması. Bu durum, doğal olarak Linux yüklü sistemlerin piyasada cirit atmasına neden olabiliyor. Üreticiler bu bilgisayarları Windows XP işletim sistemi yüklü olarak pazarlıyorlar ama Microsoft XP satışını durdurduktan sonra düşük bütçelere hitap eden bu bilgisayarların da satışı devam edemeyecek.

Bu uzatmayla birlikte Windows XP, 89 ay satışta kalarak önemli bir başarıya imza atmış oluyor. Bakalım önümüzdeki aylarda yeni bir uzatma daha gelecek mi? Eğer Microsoft Windows 7'nin piyasaya çıkış tarihine kadar XP'yi öldürmezse de hiç kimse şaşırmasın...

lisans vermeyi kessede rahat rahat korsan kullansak Very Happy
darkeagle
BURAK_X wrote:

Ne farkeder ki Smile
tufansaba
Çoğu insanın sistemi vistayı kaldıramayacağı gibi sevmemeside ayrı bir etken.

Xp daha çok kullanılacak uzatılacak gibi görünüyor.
BURAK_X
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Ne farkeder ki Smile

korsanı bırakmaya çalışıyorum Very Happy
darkeagle
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Ne farkeder ki Smile

Bağımlılık yapmıştır bi kere Very Happy
cavbela
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Ne farkeder ki Smile

Bağımlılık yapmıştır bi kere Very Happy

damarlarımızda akıyor, ne yapar eder yine korsanını kullanırız:p
palavra
korsan sadece az gelismis ulkelere mi mahsus bir problem acaba

yani avrupa ve amerikadaki ulkelerde evinde bile herkes lisansli urunmu kullaniyor.

gezdigim yerlerde alisveris yapan batili vatandaslarin taklit urunleri hic cekinmeden aldigini yuzlerce kez bizzat gordum

yani orjinal bir tisorte 40-50 dolar verecegine 5-10 dolara yakin kalitede taklidini aliyorlar
veya orjinal bir film dvd sine 15 dolar verecegine taklidini 2-3 dolara alan bir suru batili gordum
hatta endonezyada yarim dolara satilan kopya film dvd lerinin yabancilar tarafindan bir defada yuzlerce alindigini gordum

demekki bu adamlar evlerinde rahat rahat lisanssiz software kullaniyorlardir.
hekimusta
xp bir efsane. microsoft üretimi durdursa bile hackerler seri üretime devam eder. SmileSmile
cavbela
hekimusta wrote:
xp bir efsane. microsoft üretimi durdursa bile hackerler seri üretime devam eder. SmileSmile

sorun üretim değil, ona kalsa bende bügüne kadar onalarca xp üretime yapmıştım:p
sorun güncellemeler, programcıların yaşam döngüsü dediği olay...
kapalı kodlu özgür olmayan bir yazılım olduğu için microsoft desteği çektiği zaman 3. parti güncellemeler olamayacağı için program hayatına devam edemeyecektir zaten, hem zamanın gerisinde kalacak hemde büyük güvenli riskleri yaşayacaktır(hoş zaten kendisi büyük bir güvenlik zafiyeti zaten:D )
ama benim için bir efsane olmaya devam edecektir hala(her nekadarda kullanmasamda)
RosenCruz
benim efsanem windows 98 SE dir.... Arrow Idea
BURAK_X
microsoft lisans vermeyi durdurdu, 4 tane lisansı windows 98 im oldu Laughing babam aldı getirdi klavuzlarıyla beraber. ilk defa elimde 4 tane lisanslı windows durdu Laughing
RosenCruz
benim laptopdaki vistada lisanslı Very Happy
Garga
Benim windows XP de lisanslı Smile Gerçekten faydasını çok görüyorum.Otomatik güncelleştirmelerde çok büyük fayda sağlıyor.Beni uğraştıraktan kurtarıyor Smile
sefilim
ben de lisanslıyım ama arkadaşlar lisanslı kullanıyorum diye benimle dalga geçiyorlar Laughing
BURAK_X
sefilim wrote:
ben de lisanslıyım ama arkadaşlar lisanslı kullanıyorum diye benimle dalga geçiyorlar Laughing
sen takma onları Smile bende lisanslı vista kullanıyorum. para biriktirip lisanslı program almak istiyorum diye kuzen(coomedy isimli aktif olmayan üyemiz) benle dalga geçiodu Laughing