FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

3 Boyutlu Televizyon Yayını Geliyor. . .

BURAK_X
Quote:

İngiliz Sky televizyonu, sinemalarda uzun yıllardır kullanılan 3 boyutlu film özelliğini televizyonlara taşıyacak.

Kanal yetkilileri, düzenledikleri basın toplantısında gazetecilere 3 boyutlu yayın örneklerini izletti.

Porgramın test yayınlarına başladıklarını bildiren yetkililer, yüksek çözünürlülük (HD) özelliğine sahip televizyon ve özel gözlükler aracılığıyla izleyicilerinin evlerine 3 boyutlu görüntü aktarımına yakın gelecekte başlayacaklarını söyledi.

Yeni yayınlara uyumlu televizyon modellerinin Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenecek Tüketici Elektronik Fuarı'nda tanıtılacağını belirten yetkililer, şu an sadece Uzakdoğu pazarında bulunan bu ürünlerin yakın zamanda Avrupa pazarında da yaygınlaşmasını amaçladıklarını belirtiyor.

NASIL ÇALIŞACAK?

Uzmanlar, 2 ayrı açıdan çekilecek görüntülerin üstüste yerleştirilerek yayınlanacağını, televizyonları başında özel gözlükler takan izleyicilerin de bu görüntüleri 3 boyutluymuş gibi göreceklerini kaydediyor.

bu sistem bize ne zaman gelir acep
cavbela
BURAK_X wrote:
Quote:

İngiliz Sky televizyonu, sinemalarda uzun yıllardır kullanılan 3 boyutlu film özelliğini televizyonlara taşıyacak.

Kanal yetkilileri, düzenledikleri basın toplantısında gazetecilere 3 boyutlu yayın örneklerini izletti.

Porgramın test yayınlarına başladıklarını bildiren yetkililer, yüksek çözünürlülük (HD) özelliğine sahip televizyon ve özel gözlükler aracılığıyla izleyicilerinin evlerine 3 boyutlu görüntü aktarımına yakın gelecekte başlayacaklarını söyledi.

Yeni yayınlara uyumlu televizyon modellerinin Ocak ayında Las Vegas'ta düzenlenecek Tüketici Elektronik Fuarı'nda tanıtılacağını belirten yetkililer, şu an sadece Uzakdoğu pazarında bulunan bu ürünlerin yakın zamanda Avrupa pazarında da yaygınlaşmasını amaçladıklarını belirtiyor.

NASIL ÇALIŞACAK?

Uzmanlar, 2 ayrı açıdan çekilecek görüntülerin üstüste yerleştirilerek yayınlanacağını, televizyonları başında özel gözlükler takan izleyicilerin de bu görüntüleri 3 boyutluymuş gibi göreceklerini kaydediyor.

bu sistem bize ne zaman gelir acep

yaklaşık uygulamaya geçtikten 10 yıl sonra...
locoom
cocuklarımız gorur artık... hd tv daha yeni ve yayın yapan o kadar az kanal var ki Sad
3D coook uzak geldi bana
coollateral
locoom wrote:
cocuklarımız gorur artık... hd tv daha yeni ve yayın yapan o kadar az kanal var ki Sad
3D coook uzak geldi bana

benim hd yayın yapan 28 kanalım var ancak hdtvim yok Sad ama yakında olacak Very Happy
locoom
yahu bende hd tv var reciver yok yakında olmaz heralde:D
Garga
Süper!Bunu ben Ankara'da bir sinemada denemiştim süper oluyor izlemesi böle üstüne üstüne gelio gibi oluo ama pek gerçekçi çalışma yapmadıklarından pek istediğim zevki alamamıştım.İnşallah yakında Türkiye'ye gelir ve bunu bizler de kullanırız.Bence bu olay yeni çıkan Tv dizileri gib Türkiye'de peynir ekemek gibi gider Smile

Belki de Dünya'da yeniliklere en çabuk ayak uyduran ve onları sahiplenmeyi seven bizizdir.Bence bu çok güzel hemen deneyelim vak yeni çıkmış zaten hayata bir defa geliyoruz ölmeden de bir görelim nidalarıyla sahiplenme çok yaşıyoruz.Mesala bir telefon çıkıyor (yakın arkadaşlarımdan da biliyorum) adamın bırak telefon almayı 100 kontür alacak parası yok gidiyor onu alıyor.Sonra da süs niyetine cebinde dolaşıyor...oooo yeni mi diye soranlara işte şu kadara aldım yeni modeli bu diye söylüyor...Bu da farklı bir bakuş açısı Smile