FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Çalınınca Kilitlenen Laptop

BURAK_X
Quote:

Bilgi hırsızlığına önlem olarak önde gelen bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, kullanıcıdan gelen bir SMS ile kendisini kullanıma kapatacak.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürülecek ve Üçüncü Nesil (3G) mobil iletişim yeteneğine sahip olacak ''Thinkpad'' serisi dizüstü bilgisayar, kullanıcıdan gelen SMS mesajı doğrultusunda eğer açıksa bilgisayarın ilk çalışma belleğinin yüklü olduğu BIOS'dan (Basic Input/Output System) başlayarak cihazı, çeşitli katmanlarda hızlı bir şifreleme yaparak kilitleyecek. Eğer cihaz o an kapalıysa, bu işlem açıldığı an devreye girecek.

Önden gelen BIOS üreticilerinden Phoneix ile birlikte geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, söz konusu SMS'i aldığı zaman kullanımı engelleyecek ancak bilgileri silmeyecek. Cihazı yeniden çalıştırabilmek için önceden tanımlanan şifrenin girilmesi şart olacak.

Sistemin sorunsuz çalışabilmesi için de dizüstü bilgisayarın GSM şebekeleri kapsamında bulunması yeterli olacak.

haydi bakalım Lenovo, göster gücünü Razz
darkeagle
BURAK_X wrote:
Quote:

Bilgi hırsızlığına önlem olarak önde gelen bilgisayar üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, kullanıcıdan gelen bir SMS ile kendisini kullanıma kapatacak.

Önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya sürülecek ve Üçüncü Nesil (3G) mobil iletişim yeteneğine sahip olacak ''Thinkpad'' serisi dizüstü bilgisayar, kullanıcıdan gelen SMS mesajı doğrultusunda eğer açıksa bilgisayarın ilk çalışma belleğinin yüklü olduğu BIOS'dan (Basic Input/Output System) başlayarak cihazı, çeşitli katmanlarda hızlı bir şifreleme yaparak kilitleyecek. Eğer cihaz o an kapalıysa, bu işlem açıldığı an devreye girecek.

Önden gelen BIOS üreticilerinden Phoneix ile birlikte geliştirilen teknolojiyle bilgisayar, söz konusu SMS'i aldığı zaman kullanımı engelleyecek ancak bilgileri silmeyecek. Cihazı yeniden çalıştırabilmek için önceden tanımlanan şifrenin girilmesi şart olacak.

Sistemin sorunsuz çalışabilmesi için de dizüstü bilgisayarın GSM şebekeleri kapsamında bulunması yeterli olacak.

haydi bakalım Lenovo, göster gücünü Razz

Lenovo aştı kendini...
tufansaba
evettt napıyoruz laptopu gsm sinyallerinin çekmediği/ulaşamadığı bir yerde açıyoruz Laughing Laughing
palavra
tufansaba wrote:
evettt napıyoruz laptopu gsm sinyallerinin çekmediği/ulaşamadığı bir yerde açıyoruz Laughing Laughing

kafayi calistirinca her problem cozuluyor.
darkeagle
Türk olmak böyle birşey Smile
Goker
Yav csmin çekmediği yeri bulmakta baya zorlaştı yav
darkeagle
Goker wrote:

Benim evde çekmiyor mesela Very Happy
cavbela
darkeagle wrote:
Goker wrote:

ozaman sen bu aleti çalabilirsin:D potansiyel suçlu ehe Laughing Laughing Laughing Laughing
selim06
çalışma masamın üstünde full çeken hattım masanın altında Şebeke arıyor. Eh bu durumda isterseniz kilitlenince çalınan laptop üretin...
darkeagle
cavbela wrote:
darkeagle wrote:
Goker wrote:

ozaman sen bu aleti çalabilirsin:D potansiyel suçlu ehe Laughing Laughing Laughing Laughing

Bence bu acemi hırsızlar için iyi bir çözüm fakat ben çalacak olsam gsm çeksede çekmesede bunun bir engel olacağını sanmıyorum...
cuneytozdemir
Zaten Lonovo 'yu IBM den dolayı beğenmişimdir...

Takdir ile izliyoruz.. İyi markadır...
locoom
aranızda mac kullanan varsa diye yazıyorum bunu "iallert" diye bir programla bilgisayarınız calınmaya karsı maximum korunuyor. calınsa bile size nerede oldugunu ve kimler tarafından kurcalandıgını mail olarak gondermeye devam ediyor. araba alarmına benzemesi dolayısıyla da eglendiriyor.. daha ne olsun Smile

www.appleservis.com dan bulup ucretsiz indirebilirsiniz Smile
sukufe07
odaguzelmısde şaşıp beşerse sakat Very Happy
locoom
ayrıca onuda kırarlar abi Very Happy
turkiye burası ipod kırmıs adamız onu mu kıramıcak bu millet...
yada dunya hackerları