FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft'tan Firefox'a Destek!

tufansaba
Microsoft’tan Firefox’a Destek!

Quote:
Microsoft yayınladığı bir bildiriyle açık kaynak kodlu Firefox’un MSOffice programlarını tanımasını ve açmasını sağlayacak bir Open XML eklentisi geliştirdiğini duyurdu.

Yazılım devinin açıklamasına göre, eklenti Firefox ile uyumlu olarak çalışıyor; Linux ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Yapılan açıklamaya göre Firefox için geliştirilen eklenti, Word, Excel, Powerpoint gibi Office uygulamalarının paket dosyalarını okuyabiliyor ve bunları .html formatına dönüştürebiliyor. Böylece Office uygulamalarını Firefox kullanarak internet üzerinden görüntüleme imkanı veriyor.

Şirket ayrıca OXML/ODF çevirisini sağlayan ve Office 2003, 2007 ve Windows XP’de kullanılan eklenti paketinin yeni bir sürümünü çıkardı. Bilindiği üzere bu eklenti paketi de Open Office ve Microsoft Office dökümanları üzerinde karşılıklı çeviri yapıyor.

Şirketin son bombası ise Java geliştiricileri için sağlamış olduğu bir SDK (Yazılım Geliştirme Paketi). Bu paket de profosyonel Java geliştiricilerine Office belgelerinin programlama yapısı ve bellek kullanımını inceleme fırsatı sunacak. Bu da Office belgelerinin bağımsız geliştiriciler tarafından diğer dillere uyarlanmasına imkan sağlayacak.
RosenCruz
ne yalan söyleyeyim şaşırdım Shocked
cavbela
RosenCruz wrote:
ne yalan söyleyeyim şaşırdım Shocked

ne yalan söyleyim pek şaşırmadım:d kendi standartlarını yerleştirmek için elinden gelen herşeyi yapacaktır... http://www.ozgurlukicin.com/ooxml/ burayı biraz incelerseniz sizde pek şaşırmazsınız....
mr.emre
Google'ın yarı yolda bıraktığı tarayıcı devine şirin gözükme çalışmaları olabilir.
sefilim
bükemediğin bileği öpeceksin derler ya

o hesaba benziyor Very Happy
Garga
sefilim wrote:
bükemediğin bileği öpeceksin derler ya

o hesaba benziyor Very Happy

Kesinlikle katılıyorum...Kendi siteme bir ie7'den giriyorum bir de Firefox'dan inanılmaz sürat rafı var....Bence Firefox FOREWER! Smile
RosenCruz
google firefox u cidden sattı ama Very Happy
yirmiyedi
chrome için de yaparlar mı acaba. şu an chrome kullanıyorum ve süper hızlı çoklu sekmelerde hiç kasmıyor. bazen yalnışlıkla önce firefox a sonra chrome a basıyorum ben istediğim siteye girdikten sonra firefox açılıyor.

ama chrome şu an en büyük düşmanı olmalı microsoft un.
cavbela
yirmiyedi wrote:
chrome için de yaparlar mı acaba. şu an chrome kullanıyorum ve süper hızlı çoklu sekmelerde hiç kasmıyor. bazen yalnışlıkla önce firefox a sonra chrome a basıyorum ben istediğim siteye girdikten sonra firefox açılıyor.

ama chrome şu an en büyük düşmanı olmalı microsoft un.

önce opera ardından ff için çıkartmışlar, muhtemelen dırada chrome var..
aliyah
artik google chrome alir goturur. karsisinda IE8 bile durabilecegini sanmiyorum. Ozellikle her etiketin (tab) bagimsiz bir islem (process) olarak calismasi bence browser teknolojisinde bir ilk...
PTCpara
Şimdilik FF çok iyi ama Chrome ne yapar bilemiyorum tabi. Ama ne olursa olsun en son tercih her zaman IE olacaktır. Artık adına bile tahammül edemiyorum o derece soğudum.
BURAK_X
PTCpara wrote:
Şimdilik FF çok iyi ama Chrome ne yapar bilemiyorum tabi. Ama ne olursa olsun en son tercih her zaman IE olacaktır. Artık adına bile tahammül edemiyorum o derece soğudum.

ben açıp kullanırken daralıyorum nedense Very Happy firefox rlz!