FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


OpenOffice Yeni Arayüzüne Kavuşuyor

tufansaba
OpenOffice Yeni Arayüzüne Kavuşuyor

Quote:
OpenOffice sadece az kişinin bildiği bir yazılım olmaktan çıkıp gerçek bir Microsoft Office alternatifi olalı bayağı bir zaman geçti. Fakat şu sıralar kullanıcı arabiriminin eskimiş ve karışık olduğuna dair eleştiriler artmaya başladı. Hal böyle iken iyileştirme sinyallerinin gelmesine şaşmamalı.

İşte bu eleştiriler ışığında Sun geliştirme takımı "Renaissance" (Rönesans) projesini hayat geçirdi. Proje grubu şimdiye kadarki kullanıcı alışkanlıklarını değerlendirecek, tecrübeli ve yeni kazanılmış kullanıcılarla var olan arayüz hakkında bir anket yapacak ve bu araştırmanın sonucunu kendi fikirleriyle birleştirip OpenOffice.org'un bir sonraki sürümünün yeni arayüzünü ortaya çıkaracak.

Buna benzer adımı Microsoft'un Office takımı da attı ve nihayetinde Office 2007 ile Ribbon ismindeki kullanıcı arabirimini devreye soktu. Yapılan birçok test bu yeni arayüz sayesinde yeni kullanıcıların Office paketini daha kolay kullanabildiklerini ortaya çıkardı. Buna karşın Office profesyonellerini meşakkatli bir alışma dönemi bekliyordu.
tzabaot
OpenOffice.org topluluğu, kolay kullanımlı açık kaynak kodlu ofis yazılımının üçüncü büyük sürümünü duyurdu.OpenOffice.org 3.0'ı buradan indirebilirsiniz.
13 Ekim 2008 – Paris'te yapılan açılış partisiyle beraber, OpenOffice.org hem 8. yıldönümünü, hem de 3.0 sürümünü kutluyor. Alanında lider olan verimlilik paketinin üçüncü büyük güncelleştirmesi ayrıca Mac OS X platformunda doğal olarak destekleniyor ve Mac kullanıcıları dahil herkese dağıtılıyor.
OpenOffice.org 3.0 basit bir verimlilik uygulamasından daha fazlasını sunuyor. Bu sürümle kelime işlemci, hesap tablosu, sunum, grafik, formül ve veritabanı yeteneklerini içeren temel bileşenler mevcuttur. OpenOffice.org 3.0 kurumsal şirketlerde, ofislerde, okullarda hatta evlerdeki kullanıcılarına paketlerini kendilerine göre yapılandırma özgürlüğü sunuyor.
Yüzbinlerce kişi tarafından indirilen OpenOffice.org'un önceki sürümleri, projenin popüleritesini kanıtlamakta. OpenOffice.org topluluğu yöneticisi Louis Suarez-Potts, pazarın büyüdüğünü ifade ederek, “Hükümetler ve kuruluşlar ardı ardına 'Açık Doküman Formatı'nı benimsiyor, eşzamanlı olarak OpenOffice.org'u da kullanıyor ve çok seviyorlar. OpenOffice.org 3.0 sürümüyle artık uygulama; MS Office ile daha uyumlu, yetenekli ve geliştirilebilir hale geldi” dedi.
Related topics
Open Office
OpenOffice.org 2.0 Final Launches!
Openoffice => l'open source de reference...
Yahoo Yeni mail sistemi
Frihostta Yeni Bir Dönem
[help] Pregunta sobre Microsoft Excel
general] Ubuntu 6.06 - Ubuntu 6.06: openoffice problems
Yeni msn Virüsü 8.0
Nato - yeni şarkı
About the OpenOffice
yeni bm baskani-kibris
yeni nesil arama motorlari-ibm
yeni petrol yasası
Yeni bir domaini kısa zamanda indexletmenin yolları
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.