FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Opera Mini 4.2 Sürüme Ulaştı

tufansaba
Quote:
Dünya çapında 20 milyondan fazla insanın kullandığı ücretsiz internet tarayıcı Opera Mini, yeni özelliklerle 4.2 versiyonuna ulaştı.


Opera tarafından geliştirilen Java tabanlı ücretsiz mobil internet tarayıcısı Opera Mini yenilendi. En son 4.1 versiyonuyla kullanılan uygulama, 4.2 versiyona güncellendi. Önceki sürümlerde Türkçe versiyonu daha sonra eklenen Opera Mini'nin bu versiyonunda Türkçe, diğer dillerle aynı anda hizmete sunuldu.
Cep telefonlarından yaklaşık 20 kat daha ucuza internet erişimi sağlayan başarılı uygulamanın son versiyonundki yenilikler şöyle:

Temalar
Opera Mini uygulaması artık renk temalarıyla kişiselleştirilebiliyor. Önceki versiyonlarda bulunan fakat daha sonra kaldırılan özellik yeniden eklenmiş.

Video
Tarayıcı üzerinden video içeriğine erişmek oldukça önemli. Nokia veya Sony Ericsson cep telefonu kullanıyorsanız "m.youtube.com" adresini ziyaret ederek videoları doğrudan izleme olanağına sahipsiniz (Dikkat! Video içeriği akıcı veri [streaming] şeklinde sunulduğundan çok fazla veri transferi gerektirir. WLAN yerine GPRS üzerinden erişiyorsanız video içeriği görüntülememeye dikkat edin).

Performans
Opera Mini sunucuları daha yüksek kapasiteli bilgisayar ve bağlantılarla yenilendi. Artık uygulama üzerinden internet erişimi çok daha hızlı.

Not senkronizasyonu
Opera Link desteği notlarla genişletilmiş. Opera Mini üzerinden eşitlediğiniz notlarınıza bilgisayarınızdan erişebilirsiniz.


Uygulamayı indirmek için cep telefonu tarayıcınızdan "www.operamini.com/download" adresini ziyaret edebilirsiniz.
PTCpara
Cep telefonunda severek kullanıyorum çok güzel bir tarayıcı. Ama bu sürümü yüklemeden önce varsa 4.1 sürüümünü tamamen kaldırmanız gerekiyor yoksa hata veriyor 4.2.
RosenCruz
cepten internet devrine uzak kaldım maalesef...antika telefonum sagolsun Very Happy
tufansaba
Kullanacak olanlar herhangi bir siteye giriş yapmadan önce ayarlarından resimleri kapatırsa iyi olacaktır yoksa dakikalar içinde kontör diye birşey kalmayabilir.Sadece text olarak daha hızlı ve tasarruflu.Bu sürümü daha deneme forsatım olmadı ama umarım js menülere bir alternatif getirmişlerdir zorluk çıkarıyor program Very Happy
Related topics
*OFFICIAL* Which Browser do you use?
Opera is now free
Job that u wouldn't mind doing for the rest of your life
"www.msdhoni.in"
Opera Mini 2.0 Released
Strona WAP
[new] Movistar con opera
Cebinin Operası, Opera Mini 4.1
Opera Mini 4.2 Sürüme Ulaştı
Browser better than opera mini
How To Install Apps and Games for the Samsung Memoir phone
Mobile Version of Frihost
Resolução para layout site
best mobile browser
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.