FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft"dan Ücretsiz Anti-Virüs Programı

BURAK_X
Quote:

Microsoft, kötü yazılımlarla mücadelesine ücretsiz anti-virüs yazılımı ile devam ediyor.
Microsoft, gelecek yıl güvenlik konusunda dev bir adım atmaya hazırlanıyor: Morro. Morro kod adı verilen anti-virüs programı bizlere ücretsiz bir şekilde kötü yazılım savunması sunacak.

Yazılım 2009 yılının ikinci yarısında hazır olacak gibi görünüyor. Morro bizleri virüslere, trojanlara ve reklam amaçlı yazılımlara karşı koruyacak.

Morro'nun, Microsoft'un ücretli servisi OneCare'in yerini alması bekleniyor. Başka bir deyişle OneCare, Morro ile birlikte tarihe karışacak. OneCare'i temel alacak olan Morro, çok daha fazla özellik sunacak ve sistem kaynaklarını tüketme konusunda son derece cimri davranacak.

Morro'nun Vista ve Windows 7 dışında XP için de indirilmeye hazır bir sürümünün olacağı gelen bilgiler arasında. Görünen o ki Microsoft, artık Windows işletim sistemlerinde, Defender'dan sonra bir de anti-virüs yazılımı bulunduracak.

bedava mal baldan tatlıdır Very Happy
sefilim
illaki bir kısıtlaması vardır
RosenCruz
bende bedava sirkeciyim..düzgün birşey olursa kullanırım
sefilim
tabi bedava sirke baldan tatlıdır Laughing

RosenCruz wrote:
kannka
sefilim wrote:
tabi bedava sirke baldan tatlıdır Laughing

RosenCruz wrote:

Evet aynen bende katiliyorum
sefilim
nette bişey ararken başına bedava yaza yaza bedavıcı olduk çıktık Laughing
darkeagle
Pek bi "Morro"dur kesin...
cavbela
BURAK_X wrote:
Quote:

Microsoft, kötü yazılımlarla mücadelesine ücretsiz anti-virüs yazılımı ile devam ediyor.
Microsoft, gelecek yıl güvenlik konusunda dev bir adım atmaya hazırlanıyor: Morro. Morro kod adı verilen anti-virüs programı bizlere ücretsiz bir şekilde kötü yazılım savunması sunacak.

Yazılım 2009 yılının ikinci yarısında hazır olacak gibi görünüyor. Morro bizleri virüslere, trojanlara ve reklam amaçlı yazılımlara karşı koruyacak.

Morro'nun, Microsoft'un ücretli servisi OneCare'in yerini alması bekleniyor. Başka bir deyişle OneCare, Morro ile birlikte tarihe karışacak. OneCare'i temel alacak olan Morro, çok daha fazla özellik sunacak ve sistem kaynaklarını tüketme konusunda son derece cimri davranacak.

Morro'nun Vista ve Windows 7 dışında XP için de indirilmeye hazır bir sürümünün olacağı gelen bilgiler arasında. Görünen o ki Microsoft, artık Windows işletim sistemlerinde, Defender'dan sonra bir de anti-virüs yazılımı bulunduracak.

bedava mal baldan tatlıdır Very Happy

"özgür" yazılımlar varken neden birilerinin bize birşeyleri bedava sunmalarını bekliyoruz ki??
RosenCruz
açık kaynak kodlarınında destekçiyisiz..onlarda bedava sirke:D
palavra
microsoft yakinda bir antivirus sirketinide almaya kalkisabilir
BURAK_X
ücretsiz olsunda ne olursa olsun Very Happy
RosenCruz
palavra wrote:
microsoft yakinda bir antivirus sirketinide almaya kalkisabilir

windows defender ı öyle geliştirmişlerdi sanırım
aliyah
microsoft one care kullandim. basarili ve hersyi internet uzerinden hallediyor. Dusuk sistemler icin kullanisli
PTCpara
ESET yeter de artar, zaten kaçımız orjinal program kullanıyoruz ki...