FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Artık 1 Numara: Hotmail Tüm Rakiplerini Geçti

BURAK_X
Quote:

Geçtiğimiz günlerde yaptığı arayüz değişikliği ile kullanıcıların tepkisini alan Hotmail, buna rağmen kullanıcı sayısını daha da artırarak en popüler Webmail sunucusu haline geldi.

Sene içerisinde ABD'den giriş yapan kullanıcı sayısında yüzde 4'lük bir düşüş olsa da, dünya çapındaki Hotmail kullanıcı sayısı yüzde 13 oranında arttı. Böylece Microsoft Hotmail rakiplerini geride bırakarak ücretsiz Webmail sunucuları arasında bir numaraya yerleşti.

ComScore pazar araştırma şirketinin verdiği sayılara göre Hotmail, Eylül 2008'de dünya çapında 283 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak şimdiye kadar zirvede olan Yahoo Mail'i geçti. Yahoo Mail aynı süre zarfında 274 milyon kullanıcıya ulaşabildi.

Google'ın rakip hizmeti Gmail en büyük Webmail hizmetleri arasında üçüncü sırada yer aldı fakat kullanıcı sayısını bir sene içerisinde yüzde 34 oranında yükseltti

ben yinede gmaili seviyorum. hotmailin en büyük artısı bence messenger hizmeti.
darkeagle
Yahoo Mail kullanırım messengerada kaydederim tam olur. En güzeli...
BURAK_X
darkeagle wrote:
Yahoo Mail kullanırım messengerada kaydederim tam olur. En güzeli...

yahoyu kurtaracam diyorsun Very Happy
cavbela
bence popülerliği yaptığı arayüz değişimden değil. messenger sayesinde bukadar popüler. eğer öncelikli olarak sadece meesenger hizmeti verse, webmail sonradan isteğe bağlı olarak verilse bakalım hala okadar popüler olabiliecekmi. ben şuan hem mail için hemde msn için kendi alan adımı kullanıyorum. mail için domaini gmaile yönlendirdim, msn için de kaydoldum. şimdi hotmail ile hiç bir bağlantım yok mutluyum huzurluyum:D
RosenCruz
hotmailin son halini ve hızını bende seviyorum..her üç mail şirketinde de hesabım var ama önceğiğim gmail de...daha tatlı ve rahat bir arayüzü var
sefilim
yahoo mail güzel gerçekten , hotmaili sırf msn için kullanıyorum

zaten yahoonun mail kullanımı da olmasa kepenkleri kapatıp gitsinler artık ne diyeyim Laughing
cavbela
sefilim wrote:
yahoo mail güzel gerçekten , hotmaili sırf msn için kullanıyorum

zaten yahoonun mail kullanımı da olmasa kepenkleri kapatıp gitsinler artık ne diyeyim Laughing

geçenlerde bi arkadaşımı yahoo mail kullanırken gördüm, vay be varmı hala kullanan derken bide baktım eski halini kullanıyor:) ertesi gün baktım hocamın biri yahoo messenger kullanıyor.

o günden sonra inandıklarımı tekrar sorgulamaya başladım :p
RosenCruz
yahoo messenger ID leri sanırım msn dede çalışıyor..iyi hamle...gtalk bence çöktü esas olarak....gmail hesabı olan kaç kişi gtalk kullanıyor?yahoo ve msn orda sağlam işbirliği yaptılar
insolent1
Alışkanlık gereği yahoo'ya devam. Hotmail'i hergeçen gün daha da az kullanıyorum.
darkeagle
RosenCruz wrote:
yahoo messenger ID leri sanırım msn dede çalışıyor..iyi hamle...gtalk bence çöktü esas olarak....gmail hesabı olan kaç kişi gtalk kullanıyor?yahoo ve msn orda sağlam işbirliği yaptılar

Yahoo ve Msn Messenger artık kardeş. İstediğin ID yi istediğinde kullanıp istediğinle konuşabiliyorsun.
Örnek olarak beni Msn listenize eklediğiniz zaman otomatik olarak iki adres ekleniyor, biri Msn adresim diğeri yahoo adresim...
cavbela
RosenCruz wrote:

gmail sanırım jabberdada çalışıyor. bu nedenle gtalkın kullanana bi kesimde var. son zamanlarda gmail gtalk ile sesli ve görüntülü görüşmeyide sağladı, biraz reklamını yaparsa gtalk kullanımı msn'i yakalayamaz ama ciddi bir rakip haline getirir.
RosenCruz
darkeagle ve cabvela bilgiler için sağolun..... Wink

MSN dünyada en başarılı olduğu ülkelerden biride türkiye..nüfus/kullanıcı sayısı olarak..ama alternatifleride denemek ve kullanmak,bilinçli olmak lazım...yahoo ve google servisleride bunlara örnek bence
ercan412
Ben gmailden vazgeçmem gtalk yaygınlassa hiç düşünmem onu kullanırım, msn i mecburiyetten kullanıyorum, gmail için bir çok tema da eklendi.
cavbela
ercan412 wrote:
Ben gmailden vazgeçmem gtalk yaygınlassa hiç düşünmem onu kullanırım, msn i mecburiyetten kullanıyorum, gmail için bir çok tema da eklendi.

ya aslında benim için gmailin imap/pop3 desteklemesi ve kendi domainime izin vermesi dışında hiç bir özelliği ilgilendirmiyor. maillerime bakmak için program kullanıyorum. mail hesabımı kendi domainime yönlendirdim ve msn için bu adresi kaydettim. jabber, gtalk ve msn için onu kullanıyorum. bunlarıda tek programda açtığım için (pidgin) gerisi beni ilgilendirmiyor...
selim06
email hizmetlerini değerlendirirken çoğu zaman alışkanlıklarımı bozmamayı yeğlerim. Bu yüzden gerçek bir e-mail kullanımına gmail'le başlamam onu değiştirmeyeceğim anlamına da gelir. Zaten Live Messenger'ı da az sıklıkta kullandığımdan Hotmail'im gayet köhne durumda. Gmailse Google'a duyduğum sempati dolayısıyla hala favorim. Yahoo'ya bir türlü uyum sağlayamadım, sanki bana soğuk gelen bir yön var. Depolama alanları artık ciddi bir farklılık göstermiyor. Biraz arayüzle makyaz yapıyorlar o kadar. O yüzden gmaili değiştireceğimi sanmıyorum.
Garga
Emaili ben kişisel ve web kullanımı olarak ikiye ayırıyorum...Kişisel olarak Hotmail ancak sitemle ilgili çalışmalarımda gmaili kullanıyorum...İkisinin de birbirinden güzel yanları var...Ama bence Hotmail bir adım ilerde tabii ki...
RosenCruz
gmailin yeni temaları gayet sağlam bu arada....windows live ın kilerden çok daha güzel bence
PTCpara
RosenCruz wrote:
gmailin yeni temaları gayet sağlam bu arada....windows live ın kilerden çok daha güzel bence

Aynen GMail tema desteğiyle iyice güzelleşti.